Рилецо се събуди в края и спечели в Бургас

Отборът на Рилски спортист (Самоков) загря с победа за домакинството си на Финалната четворка в Блаканската лига, след като тази вечер момчетата на Росен Барчовски се наложиха при визитата си в Бургас на местния Черноморец с 86:80 в двубой от XXVI кръг на Националната Баскетболна Лига.

Бранко Миркович отново беше с основна заслуга за победата на тима си, след като наниза 18 точки, Антъни Гуджино се отличи с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 11 борби, Христо Захариев и Анджело Калояро приключиха с по 14 точки, а Емил Бинев вкара 11 точки.

Богдан Боев отбеляза 24 точки за „акулите”, Джеймс Тайлър записа дежурия си „дабъл-дабъл” – 17 точки и 15 борби, а Иво Славчев завърши с 14 точки.

Баскетболистите на Черноморец започнаха по-концентрирано срещата, като се възползваха максимално от всяка грешка на съперника. Така след първите десет минути Черноморец водеше с 24:16, а до почивката авансът на домакините вече беше двуцифрен – 44:33.

Гостите се „събудиха” след почивката, като през третия период Миркович и компания стопиха част от изоставането си – 55:63, а пълният обрат настъпи в последната четвърт. Миркович, Калояро и Гуджино започнаха да бележат при всеки опит за стрелба и неизбежното се случи – Рилски спортист поведе при 70 секунди до сирената. В оставащото време Дечо Коешинов се опита да върне Черноморец в мача, но вече бе прекалено късно, а серия от наказателни удари на Миркович оформи крайния резултат – 86:80.