Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море даде само една четвърт на младежите

Отборът на Черно море (Варна) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на младежкия национален отбор на България до 20 години с 90:71 в двубой от XXVI кръг.

Лари Хол и Тихомир Желев бяха най-резултатни за „моряците”, след като отбелязаха по 15 точки, Асен Великов се отличи с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 10 асистенции, а Симеон Илиев и Любица Връчел завършиха с по 11 точки.

Велислав Гълъбов вкара 20 точки за младите „лъвчета”, а Николай Грозев и Тенчо Тенчев добавиха съответно по 14 и 11 точки.

Баскетболистите на Черно море не влязоха пределно концентрирани в мача и позволиха на съперника си да демонстрира възможностите си, което доведе и до аванс от две точки за младежите - 21:19 при една минута до края на частта. Все пак, до края на периода момчетата на Спас Натов се стегнаха и успяха да си върнат лидерството – 23:21, като заслуга за това имаха Хол и Кьосев, които не сбъркаха при стрелбите си.

Оттук до последния съдийски сигнал отборът на Черно море контролираше напълно събитията на терена. На почивката „моряците” вече имаха двуцифрена преднина – 43:32, а през второто полувреме варненци спокойно поддържаха аванса си и използваха всяка възможност да увеличат разликата, която стигна до 19 точки в тяхна полза за 90:71.

СТАТИСТИКА ОТ ЧЕРНО МОРЕ – БЪЛГАРИЯ (20)