Дунав се измъкна срещу Монтана и дръпна с 2:0 в серията

Шампионките и носителки на Купата на България от Дунав 8806 (Русе) вече са с единия крак на финал в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер се наложиха в мач №2 от полуфиналната серия срещу Монтана 2003 с 64:59 и вече имат аванс от 2:0 успеха.

Мерике Андерсон с 22 точки беше най-резултатна в селекцията водена от Георги Божков, а Кристина Сантяго и Радостина Димитрова добавиха съответно по 15 и 12 точки за победителките.

Радостина Славова-Нанева вкара 19 точки за гостенките от Монтана, Олена Самбурска и Камелия Михалкова добавиха съответно по 13 и 10 точки, а Милена Томова се отличи с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 14 борби.

Момичетата на Славко Димитров започнаха много мотивирани двубоя и след като демонстрираха отлична игра в защита и нападение, заслужено стигнаха до двуцифрен аванс след първите десет минути – 23:10.

Това, обаче, бе всичко по-хубаво за Монтана в този двубой. Русенки се активизираха, като до почивката Дунав стопи пасива си до седем точки, а през третата четвърт момичетата на Георги Божков се доближиха още повече до съперничките си – 47:51.

В заключителните десет минути баскетболистките на Монтана направиха и невъзможното, за да задържат лидерството, но силите им не стигнаха. Сантяго и Димитрова се развихриха за русенки, а това бе повече от достатъчно и в крайна сметка, Дунав се поздрави с ценната победа – 64:59.