Деси Николова и Соверато атакуват плейофите в Серия А2

Трета поредна победа записа Соверато Волей (Соверато), с волейболната националка Десислава Николова, след като в мач от предпоследния 25-ти кръг на италианската Серия А2, победи като гост Чедат 85 (Сан Вито) с 3:0 (25:15, 25:17, 25:18). Деси Николова се появи като резерва във втория гейм и остана на полето през третия, в резултат на което завърши с 9 точки (1 ас, 42% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане). С 15 точки най-резултатна стана съотборничката й Франческа Морети (1 ас, 58% ефективност в атака, 64% позитивно и 36% перфектно посрещане). Отборът на Чедат 85 пък със сигурност изпада в Серие В1, след като има едва 8 точки на дъното в класирането.

Драматична домакинска загуба от от Сиамо Енерджия (Орнавасо) с 2:3 (20:25, 25:22, 19:25, 25:22, 17:19) записа Санитарс Металеге (Мадзано) с бившата националка Елена Колева. Българката за пореден път бе най-резултатна с 28 точки (2 аса, 2 блока и 42% ефективност в атака), а 23 добави съотборничката й Наталия Серена (2 блока, 55% ефективност в атака, 28% позитивно и 26% перфектно посрещане). За гостите Вероника Минати (1 блок и 45% ефективност в атака) и Сара Лода (3 аса, 2 блока, 44% ефективност в атака, 41% позитивно и 38% перфектно посрещане) реализираха по 21 точки за победата.

Четвърто поредно поражение записа воденият от българския треньор Георги Драганов Пунтотел (Сала Консилина), този път като гост на Ил Бизонте (Сан Кашано) с 1:3 (20:25, 28:26, 13:25, 20:25). За тима на Пунтотел рускинята с български паспорт Надежда Шопова влизаше като резерва в първите три гейма и остана на полето в четвъртия, като тя завърши с 10 точки (1 ас, 1 блок, 47% ефективност в атака, 43% позитивно и 43% перфектно посрещане). С три повече добави съотборничката й Киара Мазоти (3 блока, 29% ефективност в атака, 38% позитивно и 5% перфектно посрещане). Най-резултатна стана Валентина Бикери от домакините с 18 точки (2 аса, 3 блока и 36% ефективност в атака) за успеха.

Така кръг преди края на редовния сезон в Серия А2 Поми (Казалмаджоре) се изравни по точки с лидера Игор Горгондзола (Новара) и двата тима имат по 60, но Поми остава на 2-ро място заради по-малкия брой победи. Така всичко остава да се реши в последния кръг тази събота, като директната промоция за Серия А1 е само една. На 3-то място с 59 точки е Сиамо Енерджия (Орнавасо). Соверато Волей се изкачи на 6-то място (б.р. в зоната на плейофите) с 36 точки, а Санитарс Металеге се свлече на 9-то с 34 точки, колкото има и 8-ия Кровели Волей (Реджо нел'Емилиа). На 11-то място е Пунтотел с 28 точки, колкото е актива и на 12-ия Система (Монтикиари). Заедно с Чедат 85 (Сан Вито) в Серия В1 от следващия сезон ще играе и предпоследният Сиджел Палаволо (Марсала).