Хасково шокира Нефохимик и изравни полуфиналната серия

Отборът на Хасково 2012 продължава да поднася големите изненади в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като днес спечели гостуването си на Нефтохимик 2010 със 73:67 и по този начин дебютантът в родното първенство изравни полуфиналната серия за 1:1 победи.

Николина Николич беше най-резултата за победителите с 15 точки, Амра Мехмедич и Наталия Топалова добавиха по 13 точки, а Антония Загорова и Анита Тейлане допринесоха за успеха с по 11 точки.

Ашли Гейл приключи с „дабъл-дабъл” за бургазлийки – 21 точки и 16 борби, Виве-Кай Ребане също се отличи с двойни показатели – 14 точки и 13 борби, а Олга Дубровина и Анна Соколан вкараха по 11 точки, но въпреки това, момичетата на Петко Маринов трябваше да преглътнат второто си поражение от този съперник през този сезон.

Двубоят започна равностойно, а след няколко размени на лидерството, Нефтохимик дръпа с пет точки. Точно, когато феновете в зала „Бойчо Брънзов” очакваха, че любимките им ще затвърдят превъзходството си, настъпи пълен срив в играта на Дубровина и компания и вместо до увеличаване на разликата, се стигна до пълен обрат и две аванс за Хасково – 21:19. До почивката момичетата на Петко Маринов успяха за момент да си върнат лидерството и отново да поведат с 5-6 точки, но липсата на концетрация в заключителните минути на полувремето си каза думата, а Димитрова, Загорова и Николич бяха безпогрешни при стрелбата и изведоха гостите напред – 42:41.

Третата четвърт премина изцяло под диктовката на момичетата на Елена Станкова, които не показаха и грам притеснение, че играят срещу лидера от редовния сезон и дори успяха да се откъснат напред с 14 точки. Това сякаш прекърши Нефтохимик и до края бургазлийки се опитаха, но така и не намериха начин да стигнат до трети обрат в мача и трябваше да се примирят с поражението – 67:73.