Казийски и БГ Тренто изравниха рекордно постижение на Модена и Тревизо

Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от Итас Диатек (Тренто) изравниха постижението на Модена и вече несъществуващия тим на Сислей (Тревизо), като се класираха за 6-ти пореден път на финала в италианската Серия А1. Отборът на Модена е правил това в периода 1985-1990 година, а Тревизо през 1994-1999 година. Трябва да се отбележи, че Тревизи държи и абсолютния рекорд от 7 поредни финала в Италия от 2001 до 2007 година включително.

Снощи Казийски и компания надиграха Кунео с 3:0 гейма и спечелиха полуфиналната си серия с 3-0 победи и по този начин ще играят отново в големия финал. Така момчетата на Радостин Стойчев се класираха за 6-ти пореден път за финала след сезон 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011 и 2011/2012 година. На финала през 2008 година Тренто успя да спечели и шампионската титла след 2-1 успеха над Пиаченца. През следващия сезон трентинци загубиха драматично финала от Пиаченца с 2-3 победи. През 2009/2010 година пък загубиха V-Day от Кунео, а през 2010/2011 година отново станаха шампиони, след като спечелиха V-Day срещу Кунео. През миналата година пък Казийски и компан паднаха на финала от Мачерата с 2:3 гейма.

Това ще бъде общо 21-ви финал в история на клуба и 14-ти в Италия (б.р. Тренто има и 4 финала за Купата на Италия и 4 за Суперкупата на страната). От 20-те финала до момента трентинци имат и 13 трофея.

ГАЛЕРИЯ от полуфинал №2: ТРЕНТО - КУНЕО 3:0 - ТУК!!!