Зеедорф - този неостаряващ майстор (видео)

Холандският ветеран Кларънс Зеедорф отново показа класата си. 37-годишният халф напомни за техническите си умения при победата на своя тим Ботафого с 4:1 срещу Нова Игуасо в мач от Кампеонато Кариока. Зеедорф откри резултата с гол с глава в 19-ата минута, но не толкова попадението на холандеца, колкото неговите финтове и асистенция за един от головете на Ботафого впечатлиха зрителите.

В 68-ата минута бившата звезда на Реал Мадрид, Интер и Милан направи за смях пазещия го бранител и сложи топката на главата на уругвайския халф Николас Лодейро, който я изпрати в мрежата за 3:0. Малко преди това, в 56-ата минута отново Лодейро бе направил резултата 2:0. Диегиньо реализира попадението на утехата за Нова Игуасо 4 минути преди края, а в 89-ата минута 19-годиншият нападател Витиньо вкара четвъртия гол за Ботафого. Лодейро вече има 7 гола през 2013 година, а Зеедорф - 6.

С този успех Ботафого си гарантира място на полуфиналите за Купа Рио - втората фаза на Кампеонато Кариока.