Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ето кои са победителите в турнира по волейбол от Варненската Универсиада

В продължение на 5 дневни оспорвани двубои от 8 до 12 април, в обновеното спортно бижу на Икономически Университет Варна, се проведе турнира по волейбол, който е част от XIV Варненска Универсиада.

В състезанията при мъжете взеха участие представители на петте университета от града, като погледите бяха насочени към миналогодишните фаворитите Икономически Университет и Варненски Свободен Университет. Но изненадата дойде от студентите на Висшето военноморско училище, които надиграха всички и без загуба заслужено спечелиха шампионското първо място на турнира по волейбол. В решаващия двубой срещу икономистите, в много драматичен и динамичен мач те се поздравиха с победата при резултат 3 на 2 гейма. Моряците победиха категорично студентите от Технически университет, Медицински университет и ВСУ, съответно с 3:1, 3:0 и 3:0.

За колегите им от Икономически университет  останаха сребърните медали, завоювани  след две победи над МУ и ТУ с  по 3:0 гейма и две загуби с по 3:2 от ВВМУ и ВСУ.

Бронзовите  медали останаха за бъдещите инженери от Технически университет, които спечелиха  двубоите си с МУ и ВСУ с резултати 3:2 и 3:0.

Четвъртото  място заеха представителите  на свободния, а петото място в турнира остана за медицината.

За  най-полезен състезател на турнира бе определен Стоян Янков Стоянов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”.

В женския турнир се включиха участници само от два Университета – Варненски свободен университет „Ч.  Храбър” и Икономически университет Варна.
С изиграването на двубоя, се видя превъзходството на ВСУ и те спечелиха с 3:0.