Академик (Свищов) лидер след победа в Дунавското дерби

Свищовският Академик спечели дунавското дерби, побеждавайки с 2:1 в Белене местния Гигант в среща от 15-ия кръг на Северозападната В група. С оглед на показаното от двата отбора успехът на „студентите” е напълно закономерен. Първото полувреме обаче протече равностойно. Въпреки това гостите успяха да вземат гол аванс. Реализира го бившия нападател на Спартак (Плевен) Десислав Русев. В 15-ата минута съотборниците му разиграха бърза атака, започнала с пробив по десния фланг и центриране, след което таранът завърши с неспасяем удар двойно подаване за 1:0.

Десетина минути след почивката беленчани изравниха. В 56-ата минута те изпълниха фаул, топката се отби от гредата, но връхлитащия Бойко Николов я насочи в мрежата зад Ивайло Иванов. Само след 6 минути Академик отново излезе напред. Калоян Цветков засече с глава центриране на съотборник за крайното 2:1. Футболистите на Гигант нямаше как да реагират, тъй като ясно си пролича, че физическите им сили свършиха. До края герой на мача стана техния вратар Иван Николов, който спаси 4 чисти гола.

Победата изкачи „студентите” на първата позиция, където досега едноличен лидер бе спрения от участие тим на Локомотив (Мездра).

3. Червен бряг                                   15    10   1   3  38:19   31
4. Ботев                                              14    9   3   2   30:13   30
5. Дунав                                             15    8   2   5   23:20   26
6. Левски                                            15    8   1   6   28:21   25
7. Гигант                                            15    5   2   8   19:21   17
8. Локомотив /Горна Оряховица/    15    4   3   8    21:23   15
9. Ситомир                                        15    3   4   8   16:29    13
10. Чавдар                                         15    3   4   8   17:38    13
11. Балкан                                         14    0   7   7    10:40     7
12. Трявна                                         14    0   1  12    6:48     1

Заб: Локомотив 1929 /Мездра/ е временно спрян от участие.