В първата си международна среща България (U15) загуби

Юношеският национален отбор на България до 15 години загуби първия си международен мач с 0:1. Момчетата на Александър Георгиев се изправиха срещу по-големите с една година от тях футболисти на Пройсен Мюнстер в Германия. Единственият гол падна в 20-та минута след колективна грешка на "лъвовете", тръгнала с лошо преценен пас от крилото. При последвалия удар Кристиян Славов си отбеляза автогол в опита да изчисти топката.

"Доволен съм от представянето на момчетата. Имаше известно притеснение в тях, особено докато влезем в мача. През първото полувреме се получи изключително здрав сблъсък, имахме две чисти ситуации, преди да ни отбележат гола. През втората част инициативата беше изцяло наша, съперникът мина центъра само два пъти. Пропуснахме 3-4 много сериозни положения, а при едното от тях сякаш топката мина голлинията, дори техният вратар и централен защитник спряха за момент да играят. Но това няма значение. За мен по-важното е, че тотално надиграхме тима на Пройсен Мюнстер, в който имаше не само момчета, родени през 1997 година, а и няколко попълнения от набор 96. Разликата във физиката се виждаше, те бяха и по-едри, и по-мощни и здрави физически. Моите футболисти постепенно ще набират все повече смелост, но, както вече споменах, като за първи мач съм доволен от видяното", обобщи срещата в Германия селекционерът Александър Георгиев.

Следващата проверка на тима, съставен от играчи, родени след 1 януари 1998 година, е на 16 април. Съперник в стартиращия от 18:00 часа българско време мач ще бъде сборен отбор на областта Вестфалия.

Съставът на България (U15): Слави Петров (41 - Павлин Евтимов), Валери Христов (76 - Михаил Кулов), Атанас Ташолов, Кристиян Славов, Ангел Лясков (62 - Милен Младенов), Исмет Рамадан (66 - Тонислав Йорданов), Георги Янев - капитан, Илиян Стефанов (55 - Георги Русев), Павел Головодов (53 - Илиян Попов), Валентин Лазаров (41 - Кристиян Събев), Валентин Йовков (74 - Матео Марианов).