Щутгарт спря серията от домакински провали

Щутгарт сложи край на лоша серия, побеждавайки Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 у дома в предпоследен мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Бруно Лабадия не бе постигал успех на собствения си "Мерцедес-Бенц Арена" в германския ешeлон от 8 декември 2012 година насам, като тогава надигра Шалке 04 с 3:1. Все пак "швабите" имат успех в Щутгарт през настоящата година, след като победиха Бохум с 2:0 в четвъртфинален мач за Купата на Германия. Алваро Домингес (28 - автогол) и Кристиан Гентнер (34) белязаха успеха на "швабите" в днешния ден. По този начин бившият отбор на Красимир Балъков спря устрема на Гладбах за изкачване в таблицата на класирането. "Жребците" остават седми с 41 точки, а "Фау Еф Бе" се изкачи с една позиция, задминавайки Волфсбург и вече е 12-и с 36 пункта.

През целия мач по-активният отбор бе този на домакините и съвсем логично те стигнаха до трите точки. Още в 11-ата минута Мартин Харник можеше да открие, но не успя. Австриецът получи центриране отляво и засече от дузпата с глава, но Марк-Андре тер Щеген демонстрира чудесен рефлекс и изби с една ръка.

В 28-ата минута централният бранител на "жребците" Домингес си отбеляза автогол. Румънецът Александру Максим центрира от свободен удар, а топката се отби в телата на няколко играча от двата отбора. Последно се отклони в гърба на испанеца и се озова в мрежата на гостите - 1:0.

Защитата на гостите започна да действа много разконцентрирано след първия гол и шест минути по-късно "швабите" удвоиха своята преднина чрез Кристиан Гентнер. Кълбото бе върнато назад към Тони Янтшке, който се опита да го запази за Тер Щеген, но вместо някой от тях да отиграе ситуацията, отзад изскочи капитанът на домакините и с прехвърлящ удар направи 2:0.

В 65-ата минута Максим можеше да направи резултата класически, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

В следващия кръг Щутгарт приема друг отбор, който се бори за европейските места - Фрайбург. Борусия също има домакинство - на Аугсбург.