Монтана с единия крак в "Б" група след тежка загуба от Берое

Отборът на Монтана записа тежко домакинско поражение с 1:3 от Берое в мач от 22-ия кръг на "А" група. Амир Саюд (9), Дончо Атанасов (15) и Давид Каядо (53) вкараха за старозагорци, а Владислав Златинов (62) върна един гол за домакините.

След поредната загуба Монтана остава на последно място с 13 точки. Те са на 7 точки от спасителната зона, но с подобни изяви трудно биха могли да се надяват да оцелеят в елита. Играчите на Берое пък са 9-и с 28 точки и могат да мислят за полуфиналите за Купата на България със Славия.

Гостите бързо успяха да си решат двубоя и да пестят сили за гостуването в София в четвъртък. В 9-ата минута Венцислав Христов напредна по лявото крило и сервира топката на Саюд в наказателното поле, а за алжиреца не бе трудно от точката за изпълнение на дузпа да открие резултата.

Старозагорци използваха стъписването в редиците на домакините и само шест минути по-късно вкараха втори гол. Този път Саюд центрира в наказателното поле, където Атанасов с глава реализира за 0:2.

В 32-ата минута Саюд можеше да се възползва от неразчетено излизане на вратаря Христо Иванов, но ударът му бе избит на сантиметри пред голлинията от Мартин Дечев.

В края на първата част играчите на Монтана създадоха най-добрата си възможност за гол, но удар на Златинов бе избит от Иван Караджов.

В 51-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист в зелено-бяло в наказателното поле, но съдията Георги Йорданов не отсъди дузпа. Минута по-късно най-добрият на терена Саюд асистира на Каядо, който от границата на наказателното поле вкара трети гол за Берое.

В 62-ата минута Златинов вкара почетено попадение за Монтана с неспасяемо изпълнение на пряк свободен удар.