Уигън чака Челси или Манчестър Сити на финала за ФА Къп, фенове на Милуол се биха на "Уембли" (видео)

Уигън е първият финалист в надпреварата за ФА Къп, след като тимът, воден от Роберто Мартинес, победи с 2:0 Милуол на "Уембли" в днешния полуфинал. Утре Челси и Манчестър Сити ще определят кой ще бъде съперникът на "Латикс" в битката за трофея. Шон Малоуни даде аванс на Уигън в 25-ата минута, а след почивката Калъм Макманаман (78') оформи крайния резултат.

Анди Киоуг, Джак Смит и Джеймс Хенри, за когото се считаше, че е аут до края на сезона заради контузия, започнаха за отбора на Милуол, който заема 17-о място във временното класиране на Чемпиъншип. Али ал Хабси се завърна на вратата на Уигън, което бе единствената промяна в състава на Роберто Мартинес в сравнение с 11-те, започнали срещу КПР преди седмица.

Стражът на Милуол Дейвид Форд се отличи с две страхотни спасявания, преди да дойде 25-ата минута, когато Шон Малоуни откри резултата на "Уембли". Аруна Коне направи страхотен пробив, преодолявайки трима противникови бранители, след което центрира отляво, а Малоуни засече от въздуха в наказателното поле - 0:1. В края на полувремето отново Форд се намеси решително, избивайки удар на Жорди Гомес.

След почивката Милуол натисна и първо Хенри застраши вратата на Уигън от пряк свободен удар, след това Киог се озова в добра позиция, но Шарнер успя в последния момент да изчисти, а при последвалия корнер удар с глава на Шиту рикошира в бранител на Уигън и мина на сантиметри над гредата. В 69-ата минута играчите на Милуол претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Шарнер след центриране на Киог. Дистанцията обаче бе малка и Майкъл Оливър подмина ситуацията. Вместо да изравнят обаче, "лъвовете" допуснаха втори гол. Той бе дело на Калъм Макманаман, който бе изведен по превъзходен начин от Жорди Гомес, след което преодоля Форд и прати топката във вратата му.

В последните минути на двубоя дори феновете на Милуол успяха да си спретнат бой, при който един от привържениците се сдоби с полицейска фуражка, която с удоволствие показа на приятелите си.

Другият полуфинал за ФА Къп - между Челси и Манчестър Сити, е утре от 18:00 българско време. Финалът на "Уембли" е на 11 май.

Милуол - Уигън 0:2

0:1 Малоуни (25')
0:2 Макманаман (78')

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!