Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Евертън продължи агонията на К.П.Р. и Хари Реднап

Тимът на Евертън продължи с отличното си представяне в Премиър лийг и с победа 2:0 над Куинс Парк Рейнджърс продължава да гони място в топ 4. В същото време гостите от Лондон на практика се сбогуваха с мястото си в английския елит, след като днешното поражение ги оставя на седем точки от спасителните места пет кръга преди края. В същото време конкурентите на К.П.Р. в борбата за оцеляване имат и мачове в аванс в сравнение с момчетата на Хари Реднап. Дарън Гибсън и Виктор Аничебе реализираха попаденията за "карамелите", които събраха 55 точки и са на три от четвъртия Челси.

Домакините откриха резултата малко преди края на първото полувреме. Дарън Гибсън прати топката в мрежата зад Жулио Сесар с помощта на щастлив рикошет в краката на опиталия се да блокира изстрела му Клинт Хил. Малко преди това Дистен бе отклонил по подобен начин топката отново след удар на Гибсън, но топката премина над горната греда на гостите.

Малко след началото на втората част домакините на практика решиха изхода на двубоя в своя полза. Лейтън Бейнс центрира от корнер и в наказателното поле на Куинс Парк Рейнджърс Силвен Дистен се извиси над всички, за да свали топката в краката на Виктор Аничебе, който отблизо разстреля Сесар за 2:0. До края на срещата домакините не допуснаха изненада и задържаха аванса си, за да се поздравят с победата, която е четвърта в последните пет мача за отбора на Дейвид Мойс.