Борусия (Д) шашна Моуриньо на живо (видео)

Борусия (Дортмунд) не пожали аутсайдера Гройтер Фюрт и го разби с 6:1 като гост в мач от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. По два гола за дортмундци отбелязаха Марио Гьотце (10 и 45) и Илкай Гюндоган (14 и 32). Якуб Блашчиковски също се разписа преди почивката - в 29-ата минута. Единственото попадение гол за Фюрт бе дело на Едград Приб в 71-ата минута, а крайният резултат оформи голмайсторът на гостите Роберт Левандовски в 80-ата минута.

В малкия баварски град Фюрт бе пристигнал старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо, за да наблюдава представянето на Борусия. Кралският клуб и "жълто-черните" излизат един срещу друг за място на финала в Шампионската лига на "Уембли".

В класирането нещата и за двата отбора не се променят. "Жълто-черните" продължават да са втори, а разликата с третия Байер (Леверкузен) е 9 точки. В късния мач днес "аспирините" излизат в дуел за бронзовите медали с преследвача Шалке 04. Гройтер Фюрт пък остава последен с 15 точки, но все още има теоретична възможност да се задържи в елита и догодина.

Наставникът на Борусия Юрген Клоп не пожали своите титулярни футболисти, макар преди няколко дни те да изиграха много тежък мач-реванш от ШЛ срещу Малага. Гройтер Фюрт пък добави ужасен антирекорд във своята визитка. Възпитаниците на Франк Крамер не съумяват да надвият съперник на собствения си "Троли Арена" вече от точно една година насам. Последната победа на домашна сцена беше срещу Санкт Паули на 13 април 2012 г.

Голеадата на дормтундци поведе Марио Гьотце в 12-ата минута. Русолявият техничар залъга бранител на домакините и с мощен изстрел откри - 1:0. Две по-късно Гюндоган удвои преднината на Борусия след перфектно изиграна ситуация от Блашчиковски. След близо половин час игра именно Куба отбеляза трети гол за своите, след като засече подаване на Гьотце отляво. При попадението на поляка защитник на Фюрт го изрита в лицето и се видя напрежение край скамейката на Борусия, но той продължи игра.

В 32-ата минута отново Куба бе във фокуса на камерите. Полският национал нахлу мощно отдясно и премина край двама противника, след което върна към дъгата за Гюндоган и германският национал с техничен удар направи 4:0. В самия край на полувремето Марио Гьотце отбеляза втория си гол в мача и пети за своя отбор.

През втората част Борусия намали оборотите и ситуациите пред Волфганг Хезъл намаляха. Това даде възможност на Фюрт да върне едно попадение и това се случи в 71-ата минута, като Приб отбеляза след добра комбинация.

Девет минути по-късно Блашчиковски пусна успоредно към сънародника си в атака Лева и полският таран не пропусна да се разпише на опразнената врата.

В следващия кръг Борусия приема Майнц 05, докато на Фюрт му предстои баварско дерби срещу Нюрнберг.