Гол на Попето донесе точка на Кубан (видео)

Българският нападател Ивелин Попов вкара важен гол за своя Кубан и донесе точка на тима си при гостуването му на Терек в мач от 24-ия кръг на руското първенство. Мачът завърши 2:2, а Попов игра 90 минути за гостите от Кубан и две минути преди края се разписа при резултат 2:1 в полза на домакините от Терек. При това, гостите успяха да се доберат до равенството с човек по-малко на терена, тъй като в 70-ата минута от игра бе отстранен защитникът Анхел Деалберт.

Всичко по-интересно в двубоя се случи след почивката. Ризван Уциев изведе домакините от Грозни напред в 59-ата минута, но в 67-ата Георге Букур изравни. Бившият тим на Благой Георгиев отново поведе с попадение от дузпа на Езекиел Н'Дуасел в 72-ата минута. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Анхел Деалберт срещу Н'Дуасел, при което испанският бранител на Кубан получи втори жълт, съответно червен картон.

Две минути преди края Попето се озова в прекрасна голова позиция в наказателното поле на гостите, първият му удар се отби от гредата, но при добавката българинът с глава реализира.

Кубан е четвърти във временното класиране с 39 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 56, пред Зенит с 50 и Анжи с 43 и мач по-малко.