Астън Вила изпусна Фулъм, греда лиши Бербатов от гол на "Вила Парк" (видео)

Астън Вила и Фулъм не успяха да се победят, завършвайки 1:1 на "Вила Парк" в двубой от 33-ия кръг на Премиър лийг. Домакините бяха по-активният тим през по-голямата част от този двубой и могат да съжаляват, че не успяха да стигнат до важните в битката за спасение три точки. Вила излезе напред в резултата с гол на Шарл Нзогбия в 55-ата минута, а 11 минути след това  Фабиан Делф засече с глава в собствената си врата топката след корнер, изпълнен от Брайън Руис, за крайното 1:1.

Голмайсторът на Фулъм Димитър Бербатов водеше атаката на лондончани на "Вила Парк", като голмайсторът на "котиджърс" бе най-близо до гола в 50-ата минута, когато негов изстрел срещна гредата.  Другият българин в състава на гостите - Станислав Манолев, който миналият уикенд срещу Нюкасъл изигра едва втория си мач като титуляр за "котиджърс", бе оставен на резервната скамейка за началото на този двубой. На неговото място по десния фланг бе преместен Деймиън Дъф, докато Урби Емануелсон започна като ляво крило. Киърън Ричардсън пък замени Рийзе на левия бек. Още в 10-ата минута обаче Дъф получи разтежение при опита си да достигне едно дълго подаване и напусна принудително терена, заменен именно от Манолев.

Лошата новина за домакините бе отсъствието на Габриел Агбонлахор, който вкара три гола в последните четири мача на Астън Вила, но отпадна от групата за днешния мач. Шарл Нзогбия зае неговото място, докато Дарън Бент отново бе на резервната скамейка. В атака за Вила започнаха Кристиан Бентеке и Андреас Вайман.

В 15-ата минута Манолев се озова в добра позиция, след като Руис продължи с глава в наказателното поле едно центриране отляво, но бившият играч на Литекс не успя да нанесе добър удар, пращайки топката в аут. В 24-ата минута, при една продължителна атака на Вила, Бентеке засече от границата на малкото наказателното поле подаване на Вайман, но ударът на белгиеца мина над вратата. Марк Шварцер спаси гостите след половин час игра, когато спаси шут отблизо на Нзогбия. В 42-ата минута Бербатов нахлу добре в наказателното поле, но Бейкър успя да блокира удара му. При последвалия корнер българинът получи нова възможност да стреля, след като получи добре по земя от Емануелсон, но този път топката мина встрани от вратата. Домакините отвърнаха с нов опасен изстрел на Нзогбия, спасен от Шварцер.

Още в първите секунди на втората част Вайман проби отляво, но отново Шварцер успя да се намеси и да избие диагоналния удар по земя на австриеца. В 50-ата минута Бербатов пропусна най-чистото положение за гостите до този момент, след като бе изведен от Брайън Руис, навлезе мощно в наказателното поле, но ударът му срещна дясната странична греда на вратата на Гузан. Повторенията показаха, че при подаването на Руис българинът бе в положение на засада, което не бе отчетено от страничния съдия.

Шарл Нзогбия даде аванс на Астън Вила в 55-ата минута на двубоя срещу Фулъм на "Вила Парк". Бреде Хангеланд изчисти лошо топката след поредния пробив на Вайман, от което се възползва французинът, който с много хубав изстрел в далечния ъгъл откри резултата. Така Нзогбия ознаменува 50-ия си мач за Вила с важен гол. В 66-ата минута Фабиан Делф засече с глава в собствената си врата топката след корнер, изпълнен от Брайън Руис. Четири минути след това резервата Младен Петрич можеше да направи обрата пълен, но отблизо не успя да стреля точно. В 73-ата минута Делф имаше реална възможност да изкупи грешката си с гол в точната врата, но от границата на наказателното поле бранителят стреля високо над вратата. Минута преди края Бентеке бе на крачка от това да  донесе победата на Астън Вила, но и неговият удар мина малко над напречната греда.

Фулъм остава на десето място с актив от 40 точки, докато Астън Вила е 16-и с 34 - на три точки от опасната зона.