Маями надигра Бостън, голямото трио отново се събра

Маями Хийт надигра Бостън Селтикс със 109:101, а голямото трио на отбора отново се събра на паркета. В последните няколко седмици ЛеБрон Джеймс, Крис Бош и Дуейн Уейд не бяха играли заедно заради различни проблеми с контузии.

Тримата нямаха нужда от особено много време, за да влязат в познатия ритъм и след като през първата четвърт Бостън си изгради аванс от 27:17, то през втората "горещите" се разгорещиха и реализираха рекордните за сезона за тях 41 точки в една част, срещу 23 за съперника си. До края на мача Хийт не позволиха на "келтите" да се доближат на по-малко от 5 точки разлика и спечелиха със 109:101.

Това бе 63-та победа за тима през сезона, като шампионите имат на сметаката си и 16 загуби. Бостън от своя страна има баланс от 40-39. Маями изравни рекорда си по спечелени срещи у дома - 35, а освен това подобри собственото си постижение за най-много вкарани тройки през един сезон. До момента рекорда на "горещите" бе 678 реализирани тройки през сезон 1996/97, а след снощната победа през тази кампания те имат вече 686.

ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за победителите с 20 точки, 9 асистенции и 6 борби. Рашард Люис добави 19 точки, а Рей Алън и Крис Бош вкараха по 17.

Джеф Грийн завърши с 25 за Бостън, Джордън Крофърд остана с 20, а Кортни Лий завърши с 18. Гостите бяха без Кевин Гарнет и Пол Пиърс, които имат проблеми с глезените.