Олимпиакос е на победа от Файнъл 4

Шампионът в Евролигата Олимпиакос (Пирея) е на една победа разстояние от ново участие във Файнъл 4 на турнира. Възпатниците на Йоргос Барцокас победиха Анадолу Ефес и във втората четвъртфинална среща, този път със 71:53 и така вече водят с 2-0 победи в серията.

"Червените" се откъснаха напред в резултата през втората част на двубоя, след като загубиха първата с 14:16. На почивката те вече имаха преднина от 9 точки (35:26), която продължи да расте до края на редовните 40 минути, за да бъде достигне 18 точки - 71:53.

Василис Спанулис изигра силен мач за победителите - 15 точки и 8 асистенции, докато Кайл Хайнс добави 12 точки. Бившата звезда на Лукойл Академик Перо Антич също се представи на ниво и завърши с 11 точки, 7 борби и 1 асистенция.

Керем Гонлум вкара 13 точки за Анадолу Ефес.