Виданов и Тунчев титуляри при важен успех на Заглебие

Българските защитници Павел Виданов и Александър Тунчев започнаха като титуляри и записаха пълни 90 минути за своя тим Заглебие (Любин) в мача срещу Корона (Киелце) от 22-ия кръг на първенството на Полша. Домакините се наложиха с 2:1 и изпревариха днешния си съперник във временното класиране и до голяма степен си гарантираха оставането в елита.

Адриан Раковски изведе Заглебие напред в резултата в 56-ата минута, а Адриан Блад удвои в 76-ата минута. В самия край на мача пък гостите се добраха до почетно попадение чрез Павол Стано за крайното 2:1.

След тази победа Заглебие се изкачи до 7-ото място в класирането с 29 точки, но и мач повече. Корона пък се намира на 10-ата позиция с 27 точки.