България тръгна със загуба на Евро 2013 за юноши младша възраст

Националният волейболен отбор на България за юноши младша възраст започна със загуба участието си на Европейското първенство в Босна и Херциговина и Сърбия. Момчетата на треньора Иван Халачев отстъпиха на връстниците си от Франция с 1:3 (19:25, 23:25, 25:21, 18:25) в първия си мач от Група II, игран тази вечер в зала "Шумице" в сръбската столица Белград. Двубоят на живо изгледа президента на БФВ инж. Данчо Лазаров в компанията на генералния секретар Станислав Николов и вицепрезидента Иван Тодоров. На трибуните в залата бе и селекционерът на мъжете Камило Плачи.

Срещата тръгна напълно равностойно до 9:9, след което младите французи започнаха да правят и втората техническа пауза дойде при 16:12 в тяхна полза. Това позволи на Франция да играе по-спокойно до края на гейма, който спечели с 25:19. Възпитаниците на наставника Слимане Белмади продължиха със силната си игра в началото на втората част, като дръпнаха с 4:1. Постепенно България изравни при 6:6 след отлични изяви на Красимир Георгиев и Яни Георгиев, но след това младите френски волейболисти успяха отново да поведат с 16:10. Българският селекционер Иван Халачев поиска тайм-аут при 17:10 и това даде резултат. Българските момчета подобриха играта си в посрещане, затрудниха връстниците си от Франция с атаките си и успяха да изравнят при 22:22. Все пак, младите "петли" се оказаха по-концентрирани и измъкнаха гейма с минималното 25:23.

Третият гейм стартира по-добре за българският отбор, който успя да поведе с 8:6 до първото техническо прекъсване. След това французите взеха инициативата и обърнаха резултата, но все пак българите стигнаха до равенство при 15:15. Последваха мощни атаки на Яни Георгиев и Мартин Мечкаров и страхотни блокади на Краси Георгиев, благодарение на които България спечели гейма с 25:21 и намали изоставането си на 1:2. Четвъртият гейм стартира напълно равностойно, като двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата до 16:15 за Франция. Изведнъж българите буквално спряха да играят, от което се възползваха "петлите", които увеличиха преднината си до 21:16. В крайна сметка Франция спечели гейма с 25:18 след грешка от сервис на българските играчи, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за българския тим стана центърът Красимир Георгиев с 12 точки (7 блока!!!, 3 аса и 25% ефективност в атака), а Яни Георгиев добави 11 точки (1 блок, 71% ефективност в атака, 62% позитивно и 35% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. За французите Жан Патри (2 аса и 40% ефективност в атака) и Тимъти Карле (1 ас, 46% ефективност в атака, 64% позитивно и 55% перфектно посрещане) реализираха по 12 точки за победата.

Утре българските юноши ще играят с отбора на Турция, който по-рано днес бе разгромен от Русия с 0:3 гейма. Срещата е от 16,00 часа българско време.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 (19:25, 23:25, 25:21, 18:25)