Рубин спечели битката, но загуби войната с Челси (видео)

Отборът на Челси загуби с 2:3 като гост от Рубин в четвъртфиналната среща-реванш от турнира Лига Европа на стадион "Лужники" в Москва. Играчите на Рафаел Бенитес обаче елиминираха съперника си от Казан с общ резултат от двете срещи 5:4. Фернандо Торес (5) и Виктор Моузес (55) се разписаха за Челси тази вечер, а Иван Маркано (51), Гьокдениз Карадениз (62) и Биберс Натхо (75-дузпа) бяха точни за Рубин.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за гостите от Лондон. В 5-ата минута испанският нападател Фернандо Торес получи дълъг извеждащ пас от Франк Лампард и прехвърли забавилия се с излизането си напред вратар на казанци Сергей Рижиков - 0:1.

В следващия половин час пред двете врати почти нямаше интересни моменти, но в В 34-ата минута Алан Касаев направи хубав пробив и подаде на Роман Ерьоменко, който обаче отправи твърде слаб изстрел и не затрудни вратаря на Челси Петер Чех. В последната минута на първата част Гьокдениз Карадениз бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на гостите, но Чех изби удара в корнер и Рубин пропусна златна възможност да изравни резултата.

Второто полувреме бе далеч по-вълнуващо от първото. Шест минути след почивката Пабло Орбаис сложи топката на главата на Иван Маркано и испанският централен бранител изравни резултата. Попадението даде криле на домакините и само минута след гола на Маркано, вратарят на "сините" от Лондон Чех трябваше да прави спасяване.

Ентусиазмът на домакините обаче бе охладен много бързо от нигерийския нападател Виктор Моузес. След двойно подаване с Рамиреш, Моузес изпрати топката във вратата на Рижиков.

Гостите обаче отказаха да се предадат и в 62-ата минута Гьокдениз Карадениз заби топката с глава във вратата на Чех след центриране отляво - 2:2. Три минути по-късно сантиметри разделиха Маркано от това да отбележи втори гол с глава.

В 74-ата минута футболистите на Курбан Бердиев получиха право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Биберс Натхо. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Сесар Аспиликуета срещу Александър Рязанцев, като решението на рефера да посочи бялата точка в тази ситуация изглеждаше пресилено.

В 81-ата минута венецуелската звезда на Рубин Саломон Рондон направи непростим пропуск, като стреля право в ръцете на Чех с глава от непоследствена близост и домакините не успяха да накарат гостите си да треперят в заключителните минути.

РУБИН - ЧЕЛСИ 3:2 (общ резултат 4:5)