Олимпиакос започна плейофите с победа над Анадолу Ефес

Защитаващият титлата си в Евролигата тим на Олимпиакос (Пирея) започна с победа над Анадолу Ефес в плейофите на турнира. В първа среща от четвъртфиналната серия гърците спечелиха със 67:62 у дома, подкрепяни от близо 10 хиляди свои привърженици.

През цялата среща нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред с по-голяма разлика, а преднината нито веднъж не премина 10 точки.

Йоргос Принтезис бе с голяма заслуга за успеха на Олимпиакос, давайки начало на серия от 7-0 в края на третата част, с която домакините поведоха и не изпуснаха лидерската позиция до края на двубоя.

Принтезис бе над всички в мача и завърши с 26 точки. Василис Спанулис добави 9 точки, 8 асистенции и 6 борби, а Ейси Лоу и Кайл Хайнс вкараха съответно 7 и 6 точки.

Керем Гонлум реализира 17 точки за Анадолу Ефес, докато Джамон Алфред Лукас остана с 10.

Олимпиакос води с 1-0, а следващата среща е утре отново в Атина.