Хасково нокаутира Левски в София и е на полуфинал (видео+галерия)

Новакът в женската Национална Баскетболна Лига Хасково 2012 нокаутира Левски като гост в София и се класира на полуфинал в плейофите. Тимът на Елена Станкова надигра "сините" със 65:59, и по този начин обърна серията в своя полза, печелейки с 2-1 победи.

Двата тима бяха пределно мотивирани и феновете в зала "Универсиада" изгледаха двубой, който бе интересен и оспорван през всичките 40 минути. След като имаха лек превес в първата четвърт, гостенките поведоха с пет точки - 21:16 след 10 минути игра, преди Левски се върне в мача и да обърне до 30:31 в своя полза на почивката.

Николина Николич вкара за 32:31 в началото на второто полувреме, но веднага след това Левски отново поведе след кош на Даниела Петева и не изпусна водачеството до края на частта, когато бе напред със седем точки (42:49).

Хасково постепенно успя да се върне в мача през последната част и дори поведе с 52:51 след серия от 10-2 в първите три минути на периода. Отборите си размениха по още един кош за 54:53, а оттук до края "червените" показаха здрави нерви и в крайна сметка триумфираха със 65:59, продължавайки към полуфиналите.

Николина Николич бе най-резултатна за Хасково с 22 точки, но при стрелба 8/23. Анита Тейлане изигра пореден силен мач, записвайки "дабъл-дабъл" от 15 точки и 22 борби, докато Алма Ковачевич повтори постижението и завърши с 14 точки и 17 овладени отскочили топки.

Даниела Петева бе единствената баскетбoлистка на Левски, представила се на ниво - 25 точки и 9 борби. Виктория Стойчева вкара 13 точки, а Шарел Алън приключи с 8.