Берое удари Ботев в "битката за Тракия" - голяма драма и вандалски сцени белязаха мача (видео)

Целещият се в евротурнирите тим на Ботев (Пловдив) претърпя първо поражение под ръководството но Станимир Стоилов в "А" група, след като в невероятна драма отстъпи с 1:2 гостуването си на Берое. Домакините поведоха през първата част с 2:0 след красиви голове на Венци Христов и Георги Андонов.

В 64-та минута Вандер върна едно попадение, което даде криле на гостите. В 89-та минута Лоузейро от състава на Берое получи втори жълт картон и в следващите 5 минути канарчетата осъществиха убийствен натиск. Той даде резултат и в 90-та минута Станислав Костов вкара в мрежата на заралии, но голът бе отменен заради изключително спорна засада.

Секунди преди това по трибуните се разиграха грозни сцени, когато част от над 1500 бултраси, дошли да подкрепят своите любимци, започнаха да чупят седалките и да ги хвърлят на пистата.

Срещата започна ударно и още в 4-та минута звездата на домакините Венци Христов откри резултата. Нападателят се възползва от грешка на гостуващата отбрана, напредна с топка в крака почти от центъра на терена, надбяга Ангел Рахов и майсторски пусна топката покрай излезлия да го пресрещне Адам Стаховяк.
Гостите опитаха да върнат бързо попадението и имаха шанс да го сторят в 11-та минута, когато пред Борис Галчев се откри добра възможност, но изстрелът му от фаул профуча над напречната греда.

Само пет минути по-късно заралии нанесоха нов съкрушителен удар на своя опонент. Амир Саюд изведе Георги Андонов очи в очи със Стаховяк и нападателят хладнокръвно копна топката над гостуващия страж за 2:0.
В 28-та минута Луис Педро удари с коляно в главата Лоузейро при спряна игра, но реферът му показа само жълт картон.

Към края на първата част Ботев упражни сериозен натиск и на няколко пъти бе близо до гол. В 38-та минута Луис Педро премина през няколко бранители на домакините и подаде към Мариян Огнянов, който стреля, но Иван Караджов прояви невероятен рефлекс. След неговата намеса топката тупна два пъти на напречната греда и се върна обратно в полето, но Владимир Зафиров изчисти малко пред голлинията.

Секунди по-късно Вандер преодоля двама футболисти на домакините отляво и стреля, но стражът на заралии отново спаси.

Началните минути на втората част бяха далеч по-спокойни, но всичко се промени в 64-та минута, когато гостите върнаха едно попадение. Борис Галчев подаде от фаул към свой съотборник, който при опита си да стреля се размина с топката, тя попадна във Вандер, който след шут с левия крак вкара за 2:1.

Последва натиск на пловдивчани, които в 80-та минута чрез Иван Цветков и Костов осъществиха скоростна атака през центъра на терена. С няколко двойни подавания преодоляха трима футболисти на домакините, но шутът на Костов отново се спря в ръцете на Караджов.

Берое отговори с изстрел от фаул на Георги Андонов, но Стаховяк спаси. В 86-та минута Венци Христов проби отляво и стреля, Стаховяк не се намеси по най-добрия начин и за малко не допусна трето попадение в своята врата.

В 90-та минута нервите на част от гостуващата агитка не издържаха и тя започна да чупи седалките на стадиона в Стара Загора.

Малко след това дойде и най-спорната ситуация в мача. Вандер центрира по земя от лявото крило и от няколко метра Костов вкара на празна врата, но страничният рефер вдигна флага за засада и голът не бе зачетен. На повторенията се видя, че решението на съдията е изключително спорно и по-скоро то ощети пловдивчани.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1