Кремена Каменова и Бакъу на победа от титлата в Румъния след 3:2 над Динамо във финал №2

Бившата волейболна националка Кремена Каменова и нейният Стиинца (Бакъу) са на победа от спечелване на титлата в румънската Дивизия А1. Каменова и съотборничките й направиха страхотен обрат и надделяха като гости над лидера от редовния сезон Динамо Ромпрест (Букурещ) с 3:2 (18:25, 23:25, 28:26, 25:21, 15:8) във втората среща от финалния плейоф, играна снощи, след като изоставаха с 0:2 гейма.

Така волейболистките от Бакъу поведоха с 2-0 победи в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача, след като спечелиха и първия двубой в понеделник с 3:1 гейма. Третата и евентуално четвъртата среща от серията между двата тима са на 15 и 16 април (понеделник и вторник) от 17,00 часа българско време в Бакъу.

За разлика от първия мач, когато се представи страхотно, сега българката игра стабилно цял мач и се отчете с 10 точки за победата. Най-полезни за Бакъу пък станаха аржентинката Емилсе Соса (4 блока) и Александра Собо (3 блока и 2 аса) съответно с 19 и 18 точки. За тима на Динамо Регън Хууд реализира 21 точки (2 блока и 3 аса), но и нейните усилия не помогнаха за успеха.

ДИНАМО РОМППРЕСТ (БУКУРЕЩ) - СТИИНЦА (БАКЪУ)  2:3 (25:18, 25:23, 26:28, 21:25, 8:15)
ДИНАМО: Ивана Збурова 3, Йоана Бациу 18, Регън Хууд 21, Алида Марковичи 12, Ана Мария Щефан 12, Юлиана Нуку 5 - Доминика Валахова-либеро (Дана Минка 1, Татяна Лупу 1, Диана Кърбунеану)
Старши-треньор: Мариан Константин
СТИИНЦА: Ким Стаеленс 10, Михаела Хърля 3, Александра Собо 18, Емилсе Соса 19, КРЕМЕНА КАМЕНОВА 10, Дениса Рогожинару 16 - Лусия Гайдо-либеро (Роксана Йозеф 1, Крина Бълцату)
Старши-треньор: Флорин Грапа.