"Цар Симеон 1898" прави фурор на старта на колоездачния сезон

Клубът печели три шампионски титли в Павел Баня и Казанлък

Уникален старт на колоездачния спортно-състезателен сезон направиха младите колоездачи на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898”. Те направиха фурор с отличното си представяне, като спечелиха общо 3 шампионски титли и 3 бронзови медала в първите състезания от тазгодишния спортен календар  – на колокритериумите в Павел баня и Казанлък.
В първия състезателен ден за купа „Павел баня”,  асът на „царския” тим Нако Георгиев бе недостижим при юношите старша възраст и убедително спечели критериума по атрактивното 25-километрово трасе, подредено в курортното градче. След 26-те обиколки по затворения маршрут втори след 17-годишният пловдивчанин остана националът от „Хемус – Троян” Минко Донковски, а трети – съотборникът му от „Цар Симеон 1898” Велизар Фурлански.
При юношите младша възраст друг пловдивчанин – Андриян Беев, заслужи място на  почетната стълбичка, като завърши трети в крайното подреждане. Първи тук стана бургаският национал Нягол Няголов, а втори – съотборникът му Румен Ковачев.
Малшанс преследваше в този старт младата надежда на „Цар Симеон 1898” Николай Генов. Още на старта Ники скъса верига на велосипеда си и отпадна от участие, въпреки високите си амбиции за призово класиране.
През втория състезателен ден се състояха два пробега на територията на община Казанлък. Първият бе  сутринта, където младите надежди на българското колоездене мериха сили в тежката дисциплина изкачване на връх „Бузлуджа“, което бе за купа „Тракийски царе“. Тук Ники Генов и Нако Георгиев изпуснаха място в тройката и се наредиха 4-ти, явно пазейки сили за втория старт за деня. Следобед, за когато бе предвиден колокритериумът за купа „Георги Коев“, обаче класата на двамата пловдивчани блесна в пълна сила и те убедително станаха шампиони.
В надпреварата за младша възраст Николай Генов направо разби конкуренцията, като избяга далеч пред останалите още след втората обиколка по затворения 30-километров маршрут по улиците на Казанлък, като не позволи никой да го застигне до финала. Отделно талантливия пловдивчанин спечели всички спринтове, което го направи първи с разгромна разлика пред двамата национали от КК „Бургас” Нягол Няголов и  Румен Ковачев, останали втори и трети.
При старшата възраст националът от „Цар Симеон 1898” Нако Георгиев също бе недостижим под проливния дъжд в колокритериума. Пловдивският бегач изпревари убедително основните си конкуренти – Минко Донковски от „Хемус – Троян” и Добрин Лиловски от КК „Бургас” и закономерно стана носител на купата „Георги Коев“.
„Изключително съм доволен от успехите ни в Павел баня и в Казанлък, и особено от добрата спортна  форма и кондиция, в която се намират моите момчета в началото на сезона. Започваме отлично новия сезон, надявам се да продължим така и в следващите стартове”, коментира главният треньор на „Цар Симеон 1898” Петър Павлов.