Негредо наказа Атлетик (Билбао)

Севиля победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в последния мач от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" стигнаха до успеха с два гола на нападателя Алваро Негредо в 4-ата и 87-ата минута и така той вече има 16 попадения на сметката си от началото на сезона. За гостите пък се разписа Карлос Гурпеги с глава в 55-ата минута. И двата отбора завършиха мача с по 10 човека на терена като първо Фернандо Наваро бе изгонен в 74-ата минута, а след това червения картон видя и Лапорт в 80-ата минута.

Иначе мачът започна прекрасно за Севиля и още  4-ата минута при едно центриране от фаул Негредо се извиси и с глава заби топката във вратата за 1:0. Домакините можеха да удвоят преднината си в 50-ата минута, но Коке от близо тресна гредата. Пет минути по-късно обаче Атлетик се върна в мача като при центриране от фаул Гурпеги с глава бе точен за 1:1. Домакините обаче отново се хвърлиха в атака и в 87-ата минута Хосе Антонио Рейес нахлу по лявото крило и пусна прекрасен пас по земя за Негред, който от близо промуши топката във вратата за крайното 2:1.

Така Севиля събра актив от 41 точки и заема 10-ата позиция в класирането. Атлетик пък остава 14-ти с 35 точки в актива си.