Левски победи като гост в собствената си зала, Маринович наниза 30 (галерия)

Левски победи Черно море Порт Варна с 86:77 като гост в собствената си зала "Универсиада". Варненци бяха символичен домакин след договорка между двете ръководства двубоят да се проведе в столицата, а повече от 100 техни запалянковци ги накараха да се чувстват наистина у дома.

Марко Маринович направи разликата между двата отбора в днешната среща. Опитният сръбски гард наниза точки 30 точки, реализирайки 8 тройки от 9 опита, а освен това добави 9 асистенции.

Черно море се противопостави максимално на столичани, като в големи периоди от мача се държеше равностойно, но безпощадната ръка на Маринович не остави шанс на момчетата на Спас Натов. През последната четвърт разликата стана двуцифрена в полза на Левски и вицешампионите заслужено грабнаха победата.

Неманя Протич добави 14 точки (4/8 от тройката), Димитър Димитров вкара 13, а Димитър Ангелов остана с 11. Стефан Георгиев се отличи с 12 овладени борби.

Асен Великов изигра много силен мач срещу бившия си тим и завърши с 18 точки, 9 асистенции и само 1 грешка за 24 минути. Васил Кьосев и Лари Хол добавиха по 13 точки, а Любиша Върчел завърши с 12.

Играчите на Левски имаха страхотна успеваемост в стрелбата от дистанция, реализирайки 17 тройки от 33 опита (51%). Дуото Маринович - Протич вкара 12 от тези 17 успешни стрелби.

Черно море бе без Милчо Борисов, докато за Левски поради различни травми не играха Чавдар Костов, Младен Пантич и Николай Върбанов.