Пореден рецитал с марка Елена Колева

Трета поредна загуба записа воденият от треньора Георги Драганов Пунтотел (Сала Консилина) в мач от 24-и кръг на италианската Серия А2. Този път отборът му отстъпи с 1:3 (23:25, 25:21, 16:25, 24:26) като домакин на Соверато Волей (Соверато) въпреки че Надежда Шопова реализира 21 точки (2 аса, 4 блокади, 33 % в нападение). 15 добави съотборничката й Паола Коларусо (1 блокада, 31 % в атака). За гостенките Десислава Николова остана на резервната скамейка, като се появи в игра в първия, втория и четвъртия гейм, но не успя да запише точка. Българската националка се включи отлично в посрещане като регистрира 75 % позитивно и 25 % отлично. Най-резултатна стана колежката й Летисия Боскачи с 23 точки (2 аса, 2 блокади, 51 % в атака). Успехът бе втори поред за Соверато Волей.

Лесна победа с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) постигна Санитарс Металеге (Мадзано) с Елена Колева срещу гостуващия Сиджел Палаволо (Марсала). Българката бе най-резултатна с 24 точки (3 аса, 1 блокада, 56 % в атака). 17 точки добави Наталиа Серена (3 блокади, 58 % в нападение). За Сиджел Палаволо с 12 точки се отчете Алесандра Казоли (1 ас, 1 блокада, 48 % в атака). Така след две поредни загуби Санитарс Металеге се завърна на пътя на победата.

Два кръга преди края на редовния сезон лидер продължава да е Игор Горгондзола (Новара) с 60 точки, на три пред втория Сиамо Енерджиа (Орнавасо) и третия Поми (Казалмаджоре). Санитарс Металеге и Соверато Волей са с по 33 точки на шесто и седмо място, последните две позиции, които осигуряват място в плейофите. Пунтотел се смъкна на 11-о място с 28 точки.