Сърбия срещу Канада на 1/2-финал за купа "Дейвис", Джокович с контузия

Канада си осигури място на полуфиналите в Световната група на купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Във Ванкувър канадският отбор надигра Италия с 3:1 победи, след като Милош Раонич надви Андреас Сепи с 6:4, 6:4, 3:6, 7:5. Раонич спечели двата си мача на сингъл срещу италианците и има основна заслуга за силното представяне на Канада. До момента младият тенисист няма загуба за купа "Дейвис" през 2013 година. През февруари канадците изненадващо отстрани Испания.

На полуфиналите в средата на септември Канада ще се изправи срещу Сърбия. Сърбите спечелиха с 3:1 срещу САЩ, след като Новак Джокович надигра Сам Куери със 7:5, 6:7 (4), 6:1, 6:0. В началото на първия сет сърбинът получи контузия в глезена и се наложи да му бъде оказана лекарска помощ. Номер 1 в световната ранглиста се завърна на корта, въпреки че изпитваше силни болки и успя да продължи участието си в срещата. Джокович доминира напълно в последните два сета и спечели мача за 2 часа и 35 минути игра, след като позволи на Куери да спечели само един гейм в третата и четвъртата част на двубоя. В другия полуфинал за купа "Дейвис" един срещу друг ще играят Аржентина и шампионът за миналата година Чехия.