Криза в Партизан, Звезда само на 4 точки от отбора на Иван Иванов

Българският национален защитник Иван Иванов игра цял мач при домакинската загуба на Партизан с 1:2 от Войводина (Нови Сад) в мач от 22-ия кръг на сръбското първенство. "Гробарите" записаха трета поредна среща без успех, но останаха на върха на класирането с 51 точки, пред Цървена звезда с 47 точки и Войводина с 44 точки. Абубакар Умару откри за гостите две минути преди почивката след самостоятелна акция между четирима играчи на Партизан. Енвер Аливодич се възползва от нова неубедителна игра на домакините в защита и с удар от 20 метра в 56-ата минута удвои аванса на Войводина. Мило Йоич вкара почетния гол за Партизан с хубав шут по тревата от 25 метра седем минути преди края, но за повече домакините нямаха сили.

По-рано днес Цървена звезда постигна измъчена победа с 1:0 като гост на аутсайдера Смедерево. Единственият гол отбеляза Абиола Дауда в последната минута, а домакините почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко след червен картон на Драган Радосавлевич.

ПАРТИЗАН - ВОЙВОДИНА 1:2
0:1 Умару (43)
0:2 Аливодич (55)