Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Серина Уилямс защити титлата си в Чарлстън

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс спечели за трети път турнира по тенис на зелен клей "Фемили Съркъл" в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 800 000 долара. Уилямс победи на финала деветата в схемата Йелена Янкович (Сърбия) с 3:6, 6:0, 6:2 за 1:55 час и записа 15-а поредна победа в надпреварата, която спечели при предишните си две участия през 2008 и и 2012 година. Така 31-годишната американка, която е олимпийска шампионка от Лондон 2012, заслужи 49-а титла на сингъл в кариерата си.

Двубоят започна добре за представителката на домакините, която подложи под натиск сервиса на съперничката си, но след пропуснати пет възможности за пробив играта на Уилямс се пропука. След серия от неточности и непредизвикани грешки тя загуби подаването си в петия, а след това и в деветия гейм, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

До края обаче Уилямс доминираше и даде само още два гейма на Янкович, за да запише 71-а победа в последните си 75 мача в състезания на УТА.