Шахтьор спечели дербито на Украйна, Динамо рискува да остане без ШЛ (видео)

Шахтьор (Донецк) за пореден път доказа тоталното си превъзходство в първенството на Украйна. Отборът на Мирча Луческу спечели голямото дерби срещу Динамо (Киев) с 2:1, като по този начин постави под въпрос второто място на Динамо, което дава право на участие в Шампионската лига. Дербито в Киев предложи много емоции, но по-голямата класа на гостите си каза думата. Динамо поведе още в 10-ата минута с гол на Андрий Ярмоленко. Този резултат се запази до края на полувремето, когато Данило Силва си вкара автогол. Победата за Шахтьор донесе Хенрих Мхитарян в 75-ата минута.

Гостите от Донецк завършиха мача с човек по-малко, след като в последните секунди беше изгонен защитникът Ярослав Ракицкий. В класирането те са убедителни лидери с 66 точки, а Динамо има 47 и отстъпи втората позиция на Металист. Отборът от Харков е с 49 точки. На четвърто място е Днипро с 45 точки.

Доброто начало не помогна на динамовци да пречупят съперника си. Попадението на Ярмоленко стана след центриране на Олег Гусев и намеса на Шевчук, който на практика прати топката в звездата на домините и от десетина метра той не сбърка. Последваха няколко пропуска на Шахтьор, преди в 44-ата минута Данило Силва да си отбележи автогол след удар на Мхитарян.

Арменският национал се оказа човекът, който осигури третите точки на гостите в 75-ата минута след хубаво подаване на Едуардо да Силва.

Динамо (Киев) - Шаххьор (Донецк) 1:2
1:0 А. Ярмоленко (10)
1:1 Д. Силва (44) авт.
1:2 Х. Мхитарян (75)