Наполи не прости на Дженоа, Кавани пропусна дузпа (видео)

Наполи победи Дженоа с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Серия "А". Двубоят бе много важен и за двата отбора, но домакините стигнаха сравнително лесно до успеха. Те взеха солиден аванс още до почивката с попадения на Горан Пандев в 18-ата минута и Блерим Джемайли в 29-ата. През второто полувреме звездата на Наполи Кавани пропусна дузпа и не успя да увеличи головата си сметка. В класирането неаполитанци са на 2-о място, като вече имат аванс от 4 точки пред третия Милан. Дженоа е в зоната на изпадащите с 27 точки, колкото имат още Палермо и Сиена.

В мача между двата тима през есента Наполи спечели с 4:2 като гост. Тогава Дженоа на два пъти повеждаше, но Кавани и компания обърнаха нещата в своя полза.

Уругвайският ас и Горан Пандев водеха атаката на Наполи, а за Дженоа в предни позиции бяха Андреа Бертолачи и Чиро Имобиле.

Себастиан Фрей спаси коварен шут на Пандев в началото, но натискът на домакините бързо даде резултат. Македонският национал откри в 18-ата минута след пас на Кавани, но Наполи продължи да атакува и малко по-късно Марек Хамшик асистира на Джемайли, който вкара четвъртия си гол в два мача.

Веднага след почивката Кавани се освободи от Андреас Гранквист и стреля, но Фрей спаси. Гостите заиграха по-офанзивно с пускането на Мануел Варгас, който бе много активен по левия фланг. Юрай Кучка фаулира сънародника си Хамшик в наказателното поле и реферът Лука банти отсъди дузпа за Наполи, но дори и от бялата точка Кавани не можа да преодолее блестящия Фрей.

Това явно не бе денят на Матадора, който направи и още няколко пропуска, но феновете на домакините останаха доволни от победата и увеличения аванс пред преследвачите в класирането.

В следващия кръг Наполи гостуван на Милан, а на Дженоа предстои градското дерби със Сампдория.