Генков с греда и картон при загуба на Висла

Цветан Генков имаше лош ден и не успя да помогне на Висла да избегне домакинската загуба от Пиаст Гливице с 1:2. Поражението бе първо за тима от Краков през 2013 година и остави Генков и компания на 10-о място в класирането с 27 точки. Българският нападател игра 90 минути и уцели греда преди почивката, а в средата на втората част получи жълт картон, който ще го лиши от участие в дербито с Легия (Варшава) следващата седмица.

Сърбинът Ивица Илиев откри за Висла в 8-ата минута и този резултат се запази чак до 70-ата, когато Збожин изравни. Той се разписа с глава след центриране от фаул. Не след дълго Урбан се възползва от грешка в защитата на домакините и донесе победата на гостите, прострелвайки ветерана на вратата Сергей Парейко.