Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Хасково излъга Левски и запази шансове за полуфиналите

Отборът на Хасково 2012 спечели домакинството си на Левски със 71:67 във втория мач от четвъртфиналните серии между двата тима в Националната Баскетболна Лига при дамите, като по този начин момичетата на Елена Станкова изравниха резултата на 1:1 успеха и запазиха живи шансовете си да се класират на полуфинал още в първия си сезон в родното първенство.

Най-полезна за победителките беше Анита Тейлане с 20 точки и 18 борби, Зорница Найденова добави 18 точки, а Амра Мехмедич и Николина Николич вкараха съответно по 12 и 11 точки.

За „сините” Шарел Алън блесна с 23 точки, а Радослава Бъчварова и Христина Иванова приключиха съответно с по 12 и 10 точки.

Двубоят премина под знака на постоянната размяна на лидерството в резултата, като интригата се запази буквално до последния съдийски сигнал. На почивката Хасково имаше аванс от 37:31, но през третата четвърт момичетата на Елена Станкова се отпуснаха и позволиха на съперничките си да стигнат до пълен обрат.

В заключитлните десет минути хасковлийки отново поеха инициативата и лидерството, като този път не позволиха на съперничките си от София да се върнат в мача, независимо от финалния щурм на „сините” и по този начин Хасково грабна победата – 71:67 и продължава да мечтае за 1/2-финалите.