Марто Петров с прекрасна асистенция при победа в Памплона (видео)

Отборът на Еспаньол надви с 2:0 Осасуна като гост в среща от 30-ия кръг на испанския елитен шампионат. Централният бранител на каталунския тим Ектор Морено отбеляза в 51-вата минута. Българското крило на тима от "Корнейя-Ел Прат" Мартин Петров влезе в 86-ата минута и пет по-късно достави по брилянтен начин топката на Уакасо за крайното 2:0. Успехът качи Еспаньол на 11-ото място.

В четвъртата минута Серхио Гарсия шутира, Андрес Фернандес докосна топката и тя се отклони в напречната греда. В 31-вата барселонци развиха бърза акция отдясно, но Алехандро Арибас се намеси миг преди шут на Серхио Гарсия. Минута по-късно Енрике Сола изпусна прекрасна възможност за домакините. Топката по чудо не влезе, след като Кике беше оставен сам на втората греда.

В 48-ата Кристиан Стуани не улучи вратата с глава след центриране на резервата Мубарак Уакасо. В 51-вата "папагалчетата" на Хавиер Агире отбелязаха: Ектор Морено беше на точното място при корнер и реализира. В 58-ата Емилиано Арментерос стреля опасно, но Франсеск Касийя се намеси.

Десет минути по-късно попадение на наварците правилно не беше зачетено поради засада. В 74-ата Нино шутира извън целта. В 86-ата минута Агире пусна в игра Марто Петров, който използва малкото време по възможно най-добрия начин. Бившият национал пусна пас в празно пространство при контраатака и позволи на Уакасо да вкара за крайното 2:0. Това е първа асистенция на Петров в Ла Лига от юни 2007 година, когато защитаваше цветовете на Атлетико.

Снимка: "Марка"