Челси обърна "черните котки" в дебюта на Ди Канио (видео)

Тимът на Челси се завърна на третото място в класирането на английската Висша лига, след като постигна трудно изкована победа над Съндърланд с 2:1 пред своя публика на "Стамфорд Бридж". Новият мениджър на "черните котки" Паоло ди Канио бе на път да постигне изненадваща победа над именития си съперник, след като възпитаниците му водеха с 0:1 на почивката, но през второто полувреме "сините" от Лондон успяха да стигнат до пълен обрат в мача. Аспиликуета даде аванс на гостите, пращайки топката в собствената си врата точно преди края на първото полувреме. Още в началото на втората част обаче нов автогол - на Матю Килгалън, както и попадение на Бранислав Иванович, донесоха обрата за Челси.

Гостите изненадващо откриха резултата точно преди края на първото полувреме, след като десният бранител на Челси Сесар Аспиликуета си заби автогол. Центриране на Адам Джонсън от корнер бе засечено от Джон О'Шей, който прати топката към вратата на Петер Чех, тя се отклони в тялото на Аспиликуета и влетя в мрежата на домакините за 0:1.

Още в самото начало на втората част обаче Челси се хвърли мощно в атака и само в рамките на осем минути след подновяването на играта съумя да обърне развоя на мача в своя полза. Почти веднага след началото на второто полувреме Матю Килгалън възстанови равенството в двубоя, отбелязвайки си автогол. Появилият се в игра на полувремето Фернандо Торес откри Оскар в опасна позиция. Бразилецът преодоля Симон Миньоле, след като се отклони в Килгалън и влетя в далечния ъгъл зад белгиеца.

В 55-ата минута пък гол, изкован от двама бранители на домакините, донесе пълният обрат в полза на Челси. Бранислав Иванович се озова в прегръдките на своите съотборници, след като отклони в мрежата на Миньоле далечен удар на колегата си в отбрана Давид Луиш.

До края на срещата Фернандо Торес имаше възможност да отбележи и трети гол за домакините, завършвайки добра комбинация на Хуан Мата и Оскар, но топката премина над горната греда.