Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Перфектен мач доближи Палермо до голямата цел

Палермо изненада Сампдория с 3:1 като гост в мач от 31-ия кръг на калчото и е много близо до оцеляването в елита. Тимът от Сицилия вече има равен точков актив със Сиена и Дженоа, като най-вероятно само един от трите отбора ще се спаси. Стив фон Берген (35), Йосип Иличич (50) и Сантиаго Гарсия (56) подпечатаха втората поредна победа на тима на Джузепе Санино, а Джани Мунари (43) реализира единственото попадение за домакините.

Гостите се възползваха максимално от възможностите си на "Луиджи Ферарис" и заслужено си тръгнаха с трите точки. Три от четирите гола днес паднаха от статични положения. Най-запомнящ се обаче е първият за Палермо. В 35-ата минута Фабрицио Миколи центрира от фаул и защитникът Стив фон Берген успя трудно да отклони топката, която описа странна траектория и спря в мрежата на изненаданите футболисти на Самп.

Все пак те успяха бързо да се върнат в двубоя, след като две минути преди почивката Мунари изравни с глава след корнер.

Гостите обаче имаха други планове и в началото на второто полувреме нанесоха тежкия си удар. В 50-ата минута Иличич вкара за 2:1 след самостоятелен пробив, а в 56-ата минута съотборникът му Гарсия заби третия гол с глава.

Играчите на Делио Роси влязоха в лоша серия от четири поредни двубоя без успех, като заемат 13-о място.