Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Ди Натале се разправи с Киево (видео)

Отборът на Удинезе победи с 3:1 на своя стадион "Фриули" Киево в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А". Две попадения за Удинезе реализира голямата звезда на тима Антонио Ди Натале. 35-годишният нападател откри резултата в 20-ата минута след кошмарна грешка на вратаря на "летящите магаренца" от Верона Кристиян Пуджони. Стражът се зачуди какво да прави с върнатата към него от съотборник топка и позволи на опитния Ди Натале да отбележи един от най-комичните голове на кръга в Италия. Само пет минути по-късно Удинезе поведе с 2:0. Тото Ди Натале показа класата си и не остави шансове на Пуджони с великолепно воле с левия крак. Веронци се върнаха в мача в 35-ата минута, когато защитникът Пол Пап намали на 1:2, но гостите не успяха да се доберат до равенство. Пет минути преди края бранителят Меди Бенатиа се разписа за 3:1 след асистенция на вездесъщия днес Ди Натале и тимът на Франческо Гуидолин прибави нови три точки към актива си.

След този успех Удинезе заема девета позиция в класирането с 45 точки. Киево е 15-и с 35 точки. Лидер е Ювентус със 71 точки, пред Наполи с 59 (отборът на Валтер Мадзари е с мач по-малко) и Милан с 58.