ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Две спорни дузпи спряха Милан срещу Фиорентина (видео)

Милан не успя да победи Фиорентина при гостуването си на "Артемио Франки". Двубоят завърши 2:2, като и двете попадения на домакините бяха от спорни дузпи след почивката. В края на първото полувреме пък бранителят на Виола Ненад Томович бе изгонен от игра, след като съдията Паоло Талявенто прецени, че сърбинът е ударил с лакът нахлуващия Стефан Ел Шаарави. Стадионът в града на Данте бе изцяло пълен днес - около 45 000 зрители, като фенове нямаше единствено в зоната за сигурност между два от секторите.

Двамата наставници Винченцо Монтела и Масимилиано Алегри заложиха на схема 4-3-3, като атаката на домакините се водеше от звездата Стеван Йоветич, а тази на "росонерите" от Марио Балотели. В средата на терена за Милан действаше капитанът Рикардо Монтоливо, който изнесе отличен мач срещу бившия си клуб. Мачът започна с натиск на гостите и още в осмата минута се стигна до попадение на Кевин-Принс Боатенг. То обаче бе отменено с основание заради засада на Балотели преди италианският национал да свали топката към Принца.

В 14-ата минута обаче Монтоливо отне топката от отбраната на "виолетовите" и с точен удар по тревата опъна мрежата - 1:0 за Милан. Бившият капитан на Фиорентина не пожела да изрази бурно радостта си от гола, макар че все пак огромна усмивка озари лицето му. В 35-ата минута Кристиан Абиати бе тестван от Йоветич, но опитният вратар не допусна да бъде изненадан в тази ситуация. В 40-ата минута Томович спря Ел Шаарави с груб прийом и реферът Талявенто му показа директен червен картон. Това съдийско решение бе оспорвано дълго от домакините.

След почивката Милан отново бе по-стабилният отбор на терена и в 55-ата минута Матийо Фламини стреля опасно. Емилиано Вивиано обаче спаси. Пет минути след това обаче французинът засече центриране отдясно на Монтолииво и направи 2:0 със своя първи гол от кампанията. И тук дойдоха минутите на Виола. В 65-ата минута Адем Ляич имитира Лионел Меси и направи слалом в наказателното поле на миланския гранд, след което последва падане на сърбина - дузпа, срещу която гостите протестираха бурно. Ляич матира без проблеми Абиати и резултатът бе намален. Скоро след този гол Балотели можеше да отбележи от фаул, но изстрелът му мина покрай рамката.

В 73-ата минута Хуан Куадрадо атакува по дясното крило и след като коляното му се срещна с това на левия бек на Дявола Матия Де Шильо съдията посочи за втори път бялата точка пред Абиати. Повторенията обаче донесоха съмнение и за тази дузпа. Давид Писаро прати топката в ъгъла за 2:2. В 85-ата минута Иняцио Абате от гостите падна в наказателното на тима на Монтела, но се видя, че такава по-скоро няма. Не така обаче бе в 93-ата минута. Факундо Ронкалия игра с ръка в наказателното поле пред Вивиано, но реферът не посмя да отсъди най-тежкото наказание в този сюблимен момент, когато вече време за отговор на другия отбор нямаше да има.

С резултата днес Милан изгуби важни две точки в битката с Наполи за второто място. В следващия кръг седемкратният европейски шампион ще играе именно с южняците, а към момента Фиорентина продължава да държи позиция в зоната с местата, даващи право на участие в Лига Европа.