Овечкин избухна с хеттрик срещу Флорида

Трудното начало на сезона очевидно вече е далеч зад гърба на Александър Овечкин, който наниза три попадения при победата на Вашингтон с 4:3 над Флорида от редовния сезон в Националната хокейна лига. Руснакът бе неудържим на леда, като прибави и асистенция към хеттрика си, а отборът му приключи втората третина с комфортна преднина от 4:0. "Осмицата“ на Кепитълс започна головия си моноспектакъл пет минути преди първата пауза, а 43 секунди след началото на втората част подаде към ветерана Майк Рибейро, който бе точен за 2:0. До края крилото мушна още две шайби в мрежата на Якоб Маркстром. Последните 20 минути обаче съвсем не се развиха по вкуса на гостите, след като домакините успяха да съкратят преднината им само до един гол, но вратарят Брейдън Холтби успя да запази минималния аванс до финалната сирена.