Барса шоу и без Меси (видео)

С хеттрик на Сеск Фабрегас и два гола на Алексис Санчес Барселона победи с 5:0 на гостуващия Майорка в мач от 30-ия кръг на Привера дивисион и отговори по резултатност на преследвача Реал (Мадрид), който в по-ранен мач от кръга удари с 5:1 Леванте.

Завръщане на терена в състава на Барса направи френският бранител Ерик Абидал, който отсъства повече от година след операция по отстраняване на тумор от черния дроб. Той замени в 70-ата минута Жерар Пике под бурните алодисменти на "Камп Ноу".

Фабрегас, който игра на върха на атаката на мястото на Лионел Меси, откри в 20-ата минута, след като нахлу мощно в наказателното поле на гостите след двойно подаване с Алексис Санчес. Само две минути по-късно той отново излезе в стрелкова позиция, но стражът на гостите първо отби топката, а при добавката Алексис Санчес го преодоля.

Санчес върна жеста на Фабрегас в 37-ата минута, когато след комбинация между двамата асистира на испанския национал за неговото второ попадение в мача.
Само 120 секунди след това за втори път името си сред голмайсторите записа и Алексис Санчес, като асистентенцията беше на Фабрегас, който почти от центъра му подаде чудесно в наказателното поле.

Още в първата минута на второто полувреме Фабрегас оформи своя хеттрик, след перфектен пас на Андрес Иниеста в наказателното поле. Очакванията,че  и Санчес на свой ред да се разпише в рамките на следващите две минути не се оправдаха.
Със своите три попадения тази вечер пък Сеск Фабрегас вече има 9 гола през сезона, което го прави втори по резултатност футболист на Барселона в настоящата кампания.

В 51-ата минута Андрес Иниеста беше сменен, тъй като при този резултат беше по-разумно да съхрани силите си за реванша от 1/4-финалите в Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен.

Каталунците излязоха освен без Лионел Меси, който получи лека травма срещу ПСЖ, и без голяма част от звездите си, които също са пазени за сблъсъка от Шампионската лита. На скамейката обаче беше заел мястото си завърналият се от лечение на онкологично заболяване в САЩ треньор Тито Виланова.

Рефер на двубоя беше Мунис Фернандес, който се доказа като е кадем за Барселона. Под негово ръководство тимът от Каталуния вече е спечелил 17 мача, в пет е завършил наравно и е записал само една загуба.