Супер Бобо със 17 точки, Олимпиакос на победа от финал в Гърция

Волейболният национал Боян Йорданов и грандът Олимпиакос (Пирея) са на победа от класиране за финалния плейоф в гръцкото първенство. Супер Бобо и съотборниците му надиграха вкъщи Етникос (Александруполис) с българското либеро Атанас Митрев, с 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) във втората среща от полуфиналите, игран тази вечер.

По тозин начин волейболистите на Олимпиакос поведоха с 2-0 победи в плейофната серия, след като снощи надделяха над Етникос с 3:1 гейма в мач №1. Играе се до 3 успеха от 5 срещи. Третият и евентуално четвъртия двубой между двата тима са в сряда и четвъртък (10 и 11 април) от 20,00 часа българско време в Александруполис.

Боян Йорданов изигра поредния си силен мач за "червено-белите" и отново стана най-полезен със 17 точки (1 блок и 59% ефективност в атака), а Херней Поточник заби 16 точки (1 блок, 1 ас, 70% ефективност в атака, 57% позитивно и 57% перфектно посрещане) за победата. От друга страна Атанас Митрев игра стабилно цял мач за Етникос и завърши със 42% позитивно и 38% перфектно посрещане. Най-резултатен за гостите от Александруполис пък за пореден път беше хърватинът Иван Раич с 19 точки (1 блок, 1 ас и 53% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.