Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

ПСЖ крачи към титлата (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен направи нова важна крачка към титлата на Франция. Парижани спечелиха с 2:0 при гостуването си на Рен в мач от 31-вия кръг на Лига 1 и запазват преднината си от седем точки на върха седем кръга преди края на шампионата. Попаденията паднаха през втората част на срещата. Първо Жереми Менес откри в 56-ата минута след страхотен индивидуален проби от своето поле, преминавайки през няколко играчи на съперника. Буквално в последната атака от мача пък Златан Ибрахимович оформи крайния резултат с 26-ия си гол в шампионата. Шведът се възползва от мълниеносна контраатака и прецизен пас на Дейвид Бекъм и с отбеляза с глава на празна врата. Това бе първата асистенция на Бекс за ПСЖ.

Наставникът на гостите Карло Анчелоти бе дал почивка на част от титулярите, които играха през седмицата с Барселона в Шампионската лига. На пейката останаха Есекиел Лавеци, Хавиер Пасторе, Дейвид Бекъм и Лукас Моура. Първите трима обаче се появиха в игра през втората част. Домакините пък пропуснаха своите шансове през първото полувреме, когато защитата на ПСЖ не бе убедителна и допусна на няколко пъти играчи на Рен да се озоват на опасна позиция. Пропуски направиха Джонатан Питройпа и Шейх Диара.

ПСЖ продължава да е лидер с 64 точки и вече е много близо до третата си титла на Франция. Рен пък остава с средата на класирането с 42 точки и без особени перспективи до края на шампионата.