Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Арсенал се намести в топ 4 поне за ден (видео)

Арсенал взе важна победа с 2:1 над Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс", благодарение на което "артилеристите" заеха заветното четвърто място във временното класиране на Премиър лийг, изпреварвайки с точка Челси. Селекцията на Рафаел Бенитес утре може да се върне в топ 4, в случай че победи у дома Съндърланд. Герой за Арсенал днес бе Томаш Росицки, който първо спаси отбора си от сигурен гол, а след това реализира две попадения - в 20-ата и 50-ата минута. В 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Пер Мертезакер, а минута след това Джеймс Морисън намали от дузпа.

Морисън и Джером Томас се завърнаха в стартовия състав на Уест Бром, а Ромелу Лукаку остана на резервната скамейка за началото. Арсен Венгер пък не бе направил никакви промени в своя отбор в сравнение с титулярите, които започнаха при победата над Рединг.

Домакините бяха отборът, който първи можеше да стигне до гол на "Дъ Хоутърнс", след като в 14-ата минута Томаш Росицки изби от голлинията удар с глава на Клаудио Якоб. Чехът отново бе най-важният играч на Арсенал в 20-ата минута, когато се измъкна от зашитата на Уест Бромич и засече с глава един опит за изстрел на Жервиньо отляво - 0:1. Съществено участие в тази голова атака имаше и Микел Артета, който с прецизен пас от дълбочина намери котдиваореца в предни позиции.

В 25-ата минута Лукаш Фабиански спаси опасен шут от пряк свободен удар на Крис Брънт. Малко по-късно и Бен Фостър се намеси след изстрел на Жервиньо. Две минути преди края на първата част Аарън Рамзи пропусна страхотна възможност да удвои преднината на гостите, след като от малкото наказателно поле не успя да намери опразнената врата, пращайки топката встрани.

В началото на второто полувреме Фостър спаси удар отблизо на Саня. В 50-ата минута Росицки направи 0:2, след като стреля от дистанция, Фостър спаси, но чехът успя да стигне отново до топката и да я прати в мрежата.

В 70-ата минута Шейн Лонг бе изведен добре в наказателното поле, а изостаналият Пер Мертезакер го фаулира в гръб, което означаваше дузпа и червен картон за централния бранител на Арсенал. Джеймс Морисън бе точен от бялата точка за 1:2. В 84-ата минута Лукаку пропусна страхотен шанс да донесе точката на Уест Бром, но стреля встрани от вратата от чиста позиция, а в края и Лонг шутира над вратата.

Благодарение на успеха Арсенал измести Челси от четвъртото място поне до утре, когато "сините" приемат Съндърланд на "Стамфорд Бридж". "Артилеристите" имат 56 точки, докато Челси е с точка по-малко. Уест Бромич е осми с 44 т.