Ювентус не допусна грешка срещу последния и почти сграбчи Скудетото (видео)

Шампионът на Италия Ювентус победи последния в класирането на "Серия "А" Пескара с 2:1 в първия мач от 31-ия кръг на Калчото. И двете попадения реализира черногорският нападател Мирко Вучинич (72-дузпа, 78). Футболистите на Антонио Конте имаха пълно превъзходство, но дълго време не успяваха да превземат противниковата врата. За гостите точен бе влезлият в игра след почивката Емануел Кашоне в 83-ата минута.

В 13-ата минута чилийският халф на "бианконерите" Артуро Видал отправи опасен удар, но вратарят Иван Пелицоли изби. В 23-ата минута Пелицоли отново се намеси отлично и попречи на Мирко Вучинич да открие резултата. Атаките към вратата на "делфините" не спираха, но гол така и не падаше. В 32-ата минута пък Себастиан Джовинко трябваше да напусне принудително игра, тъй като получи контузия. Футболистът с прякор "Атомната мравка" бе сменен от Фабио Куалярела. Последният уцели греда в 39-ата минута и гостите успяха да задържат нулевото равенство до почивката.

Пет минути след паузата Вучинич направи страхотен пропуск пред вратата на "делфините" и двете нули продължаваха да светят на електронното табло. Именно Вучинич обаче донесе победата на "Старата госпожа". В 72-ата минута торинци получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на халфа Джузепе Рицо в наказателното поле срещу Артуро Видал. Рицо получи директен червен картон, а Вучинич се разписа от бялата точка и изрази бурно радостта си, като си свали шортите и получи жълт картон.

В 78-ата минута Вучинич сложи точка на спора. Черногорецът получи топката в наказателното поле на съперника от Квадво Асамоа, завъртя се и с отличен шут изпрати топката в мрежата зад Пелицоли.

В 83-ата минута изненадващо гостите стигнаха до гол във вратата на Марко Сторари. Емануел Кашоне "матира" резервния страж на "бианконерите" с мощен далечен шут с левия крак.

Три минути преди края Куалярела опита атрактивен удар от въздуха с гръб към вратата на Пескара, но не намери целта.

В крайна сметка, Ювентус очаквано прибави нови три точки към актива си и е убедителен лидер в класирането със 71. Втори с 59 е Наполи, а трети с 57 е Милан, като неаполитанците и "росонерите" са с по един мач по-малко от Ювентус.