Балкан вкара 12 тройки и надигра Берое у дома

Балкан (Ботевград) постигна домакински успех срещу тима на Берое (Стара Загора), надигравайки гостите с 96:87. Победата на "зелените" дойде трудно, най-вече благодарение на резултатната им игра през втората половина на двубоя. Домакините нанизаха 12 тройки, а освен това направиха и цели 27 асистенции.

Берое водеше в резултата през почти цялото първо полувреме, а през втората четвърт разликата в полза на заралии достигна двуцифрено изражение - 24:34 три минути преди почивката. След 20 минути игра гостите водеха с 34:36.

През третата четвърт момчетата на Александър Тодоров се събудиха и обърнаха случващото се на терена в своя полза. Балкан поведе в 24-та минута, като постепенно увеличи преднината си, която достигна 67:56 след три части.

Ботевградчани водеха през цялата последна чast, но Берое направи силен финален щурм, с който успя да се доближи до само три точки - 84:81 две минути и половина преди сирената. Все пак домакините не допуснаха обрат и задържаха лидерската позиция до края, фиксирайки крайния резултат на 96:87.

Петима баскетболисти на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив, като Владимир Панич бе най-резултатен с 23 точки, а Мартин Маринов се отчете с 21. Урош Петрович реализира 19 точки, Станимир Маринов добави 14 точки и 10 асистенции, докато Атила Сантош остана с 12 точки.

За Берое Реджи Холмс вкара 19 точки, Уил Уокър остана с 15, а Мичъл Картър приключи с 13.

Балкан е на трета позиция в класирането със 16 победи и 8 загуби, докато Берое е на шесто място с 10 победи и 14 загуби.