Борусия (Д) изпрати титлата с обрат над Аугсбург (видео)

Борусия (Дортмунд) постигна успех с 4:2 над Аугсбург в 28-ия кръг, в който се сбогува със статута си на шампион на Бундеслигата. Победата на "Сигнал Идуна Парк" не беше достатъчна, тъй като по същото време Байерн (Мюнхен) надви Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 като гост и завоюва титлата. Юлиан Шийбер (22,52), Невен Суботич (64) и Роберт Левандовски (90) вкараха за "жълто-черните", а Даниел Байер (43) и Кевин Фогт (45) се разписаха за баварците.

В Дортмунд изглежда им беше все тая дали Байерн ще стане шампион още днес и по тази причина наставникът Юрген Клоп заложи на доста от резервите си, за да съхрани основните си играчи за реванша от Шампионската лига срещу Малага идния вторник. Така дебют като титуляри в Бундеслигата записаха Йонас Хофман (20 г.) и Леонардо Битенкурт (19 г.), от които се очаква един ден да се превърнат в големи звезди. На вратата пък застана резервата Митчъл Ленгерак. На пейката останаха Марио Гьотце, Левандовски, Лукас Пишчек и Илкай Гюндоган.

Водената от Шийбер атака на домакините стигна до гол в 22-ата минута, дело на въпросния нападател. Бившите вече шампиони контролираха срещата, но изненадващо в края на полувремето допуснаха пълен обрат. В 43-ата минута Байер изненада Ленгерак с далечен шут и топката влетя е мрежата за 1:1, а в 45-ата минута Фогт беше точен на празна врата за 2:1 за Аугсбург.

Клоп отговори с двойна смяна в 52-ата минута, като вкара Левандовски и Гьотце, които набързо обърнаха резултата. Още с първото си докосване полякът изведе Хофман на добра позиция и той асистира на Шийбер за 2:2. След това Гьотце направи две асистенции, от които Суботич и Лева оформиха крайното 4:2.

С тази победа Борусия увеличи на 6 точки аванса си пред третия Байер (Леверкузен). Аугсбург пък е на 5 точки от директното спасение. По всичко личи, че отборът ще се бори с Хофенхайм за това кой да финишира 16-и и да играе бараж срещу третия от Втора Бундеслига.